Dell OptiPlex 5000 – jeden z najlżejszych komputerów desktop 

Dell OptiPlex 5000 i system Windows 11 oferują wyjątkowe funkcje zabezpieczeń, które zapewniają bezpieczeństwo danych

Dell OptiPlex 5000 to wydajny, a zarazem kompaktowy komputer typu micro (https://www.kuzniewski.pl/k3043,desktopy-dell-optiplex-optiplex-5000.html), który pasuje do każdego miejsca pracy. Dzięki eleganckiej i nowoczesnej konstrukcji OptiPlex 5000 może być łatwo zintegrowany z istniejącymi konfiguracjami biurowymi lub służyć jako przyciągający wzrok centralny punkt domowej konfiguracji. W tym artykule omówimy bardziej szczegółowo specyfikacje tej imponującej maszyny, abyś mógł lepiej zrozumieć, co ma ona do zaoferowania.

System, na którym pracuje Dell OptiPlex 5000

Dell OptiPlex 5000 i system Windows 11 oferują wyjątkowe funkcje zabezpieczeń, które zapewniają bezpieczeństwo danych

Dell OptiPlex 5000 i system Windows 11 oferują wyjątkowe funkcje zabezpieczeń, które zapewniają bezpieczeństwo danych. Zaawansowane szyfrowanie na poziomie sprzętowym w OptiPlex 5000 pomaga chronić przed nieautoryzowanym dostępem, a technologia TPM 2.0 bezpiecznie przechowuje hasła i klucze w celu zwiększenia ochrony systemu.

Do tego imponującego zestawu zabezpieczeń fizycznych dochodzi kompleksowy zestaw zabezpieczeń programowych zapewnianych przez najnowszą wersję systemu Microsoft – Windows 11. Obejmuje on funkcje zintegrowane ze słynnym programem antywirusowym Windows Defender, który aktywnie monitoruje aktywność w krytycznych procesach, takich jak uwierzytelnianie użytkowników i przesyłanie plików. Złośliwe podmioty mogą zostać zidentyfikowane natychmiast, zanim wyrządzą jakiekolwiek szkody.

Jakie komponenty posiada Dell OptiPlex 5000?

Komputer Dell OptiPlex 5000 jest wyposażony w procesor Intel 12. generacji Alder Lake. Posiada superszybki dysk SSD, który zapewnia dużą ilość miejsca i szybszy dostęp do danych w porównaniu z tradycyjnymi dyskami twardymi. System zawiera również zintegrowany układ graficzny Intel UHD Graphics 770. Wydajność wielozadaniowa jest jeszcze większa dzięki obsłudze do 64 GB pamięci RAM DDR4, która zapewnia płynne działanie nawet przy jednoczesnym uruchomieniu wielu programów lub intensywnych zadań, takich jak aplikacje do edycji wideo.

Dell OptiPlex 5000 – wydajność poniżej 1 kg

Dell OptiPlex 5000 to potężny mikrokomputer stacjonarny, który łączy w sobie wydajność i funkcje pełnowymiarowego systemu w niezwykle małej obudowie. Waży zaledwie 0,94 kg, co czyni go jednym z najlżejszych komputerów stacjonarnych dostępnych obecnie na rynku. Pomimo niewielkich rozmiarów, komputer ma wiele do zaoferowania pod względem portów i łączności:

  • cztery porty USB 3.0 do podłączenia zewnętrznych dysków lub innych urządzeń peryferyjnych;
  • port HDMI 1 do podłączenia monitorów;
  • złącze DisplayPort™ 1 in/out umożliwiające połączenie wielu monitorów;
  • gniazdo Gigabit Ethernet RJ45 umożliwiające szybki dostęp do Internetu z miejsca, w którym dostępny jest kabel ethernetowy;
  • gniazda audio i mikrofonowe umożliwiające łatwą integrację z istniejącymi systemami dźwiękowymi.

Wszystkie te cechy sprawiają, że ten mini komputer jest idealny do użytku w domu i w biurze dzięki swojej kompaktowej konstrukcji. Jego transport jest dość łatwy.